Tím

Sme tím mladých ľudí s rôznymi pracovnými a životnými skúsenosťami. V našom regióne vidíme viacero výziev, ktoré by sme chceli riešiť, keďže sme sa tu rozhodli žiť po dlhšej či kratšej skúsenosti v zahraničí.

Edita Bednárová – vyštudovala ekonómiu v Banskej Bystrici a právo v Bratislave. Pôsobila v študentskej organizácii AIESEC a študovala aj v Nemecku. Najskôr pracovala pre nadnárodnú korporáciu a žila aj vo Švajčiarsku a Poľsku. Neskôr implementovala rozvojové projekty pre občianske združenie Človek v ohrození (žila v Keni, Južnom Sudáne a Afganistane). Mimo iné sa venuje rôznym športom, knihám a cestovaniu. Vrátila sa späť do regiónu, freelancuje a potrebuje sa obklopiť šikovnými a zaujímavými ľuďmi, preto im chce vytvoriť priestor a podmienky. (bednarova@hajcman.sk)

Marta Adamcová – po skončení Obchodnej akadémie odišla žiť do Švajčiarska, kde pracovala a študovala nemecký jazyk na medzinárodnej škole v Zurichu. Neskôr vďaka práci na výletnej lodi navštívila a spoznala rôzne krajiny a mestá v Európe, čím si čiastočne naplnila svoje cestovateľské sny. Okrem cestovania je jej vášňou najmä literatúra, či už čítanie kníh, študovanie životopisov obľúbených autorov alebo počúvanie rádia Litera. V minulosti spoluvlastnila kaviareň a momentálne pracuje v rodinnej firme ako ekonómka. (adamcova@hajcman.sk)

Renáta Bartošová – vyštudovala sociálnu prácu s rómskymi komunitami. Pracovala v súkromnom sektore a na Úrade splnomocnenca vlády pre rómske komunity v Bratislave. Rozbieha vlastné podnikanie a mentoruje mladé rómske talenty v rámci projektu občianskeho združenia Divé Maky. Keďže sa rozhodla natrvalo usadiť v regióne, neprestajne hľadá spôsoby ako svoje okolie zlepšovať. (bartosova@hajcman.sk)

Marek Štancel – odjakživa žije a pracuje v regióne a v miestnych firmách zažil takmer všetko. Od ich začiatkov cez rast, boj na trhu až po úpadky niektorých z nich. Je síce rodený zamestnanec, ale zato veľmi všestranného zamerania. Na vlastné podnikanie sa zatiaľ necíti, ale človek nikdy nevie… Má vynikajúci prehľad o regióne, množstvo užitočných kontaktov a potenciál vybaviť takmer všetko. Je dobrovoľný hasič a svoj voľný čas najradšej venuje súvisiacim aktivitám, najmä práci s deťmi a rôznym hasičským súťažiam.

Marek Kiaba – po skončení Obchodnej akadémie vstúpil do vôd medzinárodnej kamiónovej dopravy a v tomto sektore pôsobí už 15 rokov. Pracoval v dopravných firmách v Novákoch, Trenčíne, Topoľčanoch ale i rakúskom meste Linz. Momentálne rozbieha svoju vlastnú firmu a drží sa hesla Michaela Jordana: “I can accept failure. Everyone fails at something. But I can’t accept not trying.” Jeho osobitný humor ho predurčuje na veľmi dobrého spoločníka. Ako žiak hrával vodné pólo za Nováky a doteraz je verným podporovateľom tohto športu. Vzorom mu je stará mama, ktorá založila a dlhé roky viedla rodinnú reštauráciu (kiaba@hajcman.sk).

Ľuboš Bartoš – zástupca IT sektora, spolu-majiteľ firmy, softvérový architekt, vývojár a organizátor miestnej IT komunity.

2 comments on “TímAdd yours →

Comments are closed. You can not add new comments.

  1. Pingback: Melanie Glastrong