Prvé stretnutie digitálnych nomádov na Slovensku

Začiatkom júla sme v Bojniciach zorganizovali prvé podujatie svojho druhu – stretnutie venované slovenským digitálnym nomádom a všetkým, ktorých zaujíma práca cez internet a dlhodobé cestovanie po svete. Dopadlo to nad očakávanie dobre, a už teraz sa tešíme na druhý ročník.

Prvé júlové sobotné popoludnie patrilo v Bojniciach digitálnym nomádom. V Kúpeľnej Kaviarničke neďaleko zámku sa nás stretlo takmer 50.

6 rečníci sa podelili o svoje príbehy a skúsenosti počas krátkych polhodinových prednášok. Od cestovania a zarábania Alex Kováčovej, cez daňové a účtovné tipy Jany Bielikovej, projektový konzulting Edity Bednárovej, prvých 1000 € nádejného Rolanda Vojkovského a rýchly exkurz o lacných letenkách Dušana Kráľa až po tvorbu webového obsahu od Luba Juríka. O jednotlivých rečníkoch si môžete prečítať viac priamo na stránke podujatia.

digi nomadi ilustracne foto

Na organizáciu sme neboli samy. Za myšlienkou takéhoto formátu stál jeden z rečníkov a jeho projekt Zarábaj ako pán a pomohla aj komunita digitálnych nomádov zo Slovenska a z Čiech.

Ohlasy na podujatie boli veľmi pozitívne. Väčšina účastníkov vyplnila pofestivalový dotazník a získali sme mnoho užitočných tipov a rád ako vylepšiť budúci ročník (práve nato použijeme vyzbierané dobrovoľné vstupné).

Nás teší, že sme spropagovali prievidzský región a už teraz sa môžeme pochváliť medzinárodnou účasťou festivalu – z Čiech 🙂 Zároveň sme predstavili netradičnú tému a rečníkov nie len z nášho okresu, ktorí sa jej venujú.

Ďakujeme všetkým účastníkom a podporovateľom a dovidenia na ďalšom stretnutí digitálnych nomádov. Aktuálne informácie nájdete na facebookovej stránke podujatia.

digi nomadi ilustracne foto 2

Krátke video z podujatia nájdete tu.