Pravidelné stretnutia prievidzských podnikavcov

Od decembra minulého roku sa v Prievidzi s mesačnou pravidelnosťou neformálne stretávajú miestni podnikavci. Kto sú to? Prečo sa stretávajú? Ako vznikla táto myšlienka? Čo je obsahom stretnutia a čo prináša?

Celé to začalo úplne nevinne – skupinka bratislavských kamarátov si chcela radiť v oblasti podnikania a tak si nato založili facebookovú skupinu Učíme sa podnikať. Tá začala rásť, pretože táto téma zaujíma mnohých a samozrejme nie len Bratislavčanov Vzniklo tak fórum, ktoré z 20 narástlo za krátke obdobie už takmer na 20.000 členov. Jedná sa o  podpornú skupinu, na zdieľanie know-how a vytváranie podporného prostredia pre začínajúcich podnikateľov (ale aj starých „harcovníkov“). A keďže sa všetci stále učíme, každý člen sa môže v skupine slobodne pýtať či niekomu druhému poradiť a pomôcť.

Bolo len otázkou času, kedy sa debaty z virtuálneho sveta prenesú do sveta reálneho a začnú vznikať ozajstné kamarátstva, nie len tie facebookové. Momentálne sa pravidelné stretnutia podnikavcov konajú napríklad v Bratislave, Nitre, Banskej Bystrici a aj u nás v Prievidzi.

Je to neformálne stretnutie aktívnych a podnikavých ľudí, zvyčajne v nejakých príjemných kaviarenských priestoroch. Samozrejme že človek nemusí byť podnikateľ alebo mať prevratnú start-up myšlienku. Stretnutie je určené pre všetkých, ktorí sú podnikaví najmä duchom. Účelom stretnutia je hlavne nadviazať nové užitočné kontakty (sieťovanie / networking), pozhovárať sa a eventuálne si aj poradiť a pomôcť, či už priamo v oblasti biznisu alebo plánmi a nápadmi.

25. august 2016

V Prievidzi sme so stretnutiami začali v decembri minulého roku. Prišli to s nami odpáliť aj aktívni prispievatelia do skupiny z Bratislavy, s ktorými sa nám veľmi dobre sieťovalo. V rovnakom duchu sme sa stretli aj v januári tohto roku, kedy sme sa najmä spoznávali medzi sebou. Vo februári sme sa už venovali téme ako začať podnikať a ako vydržať – o svoje názory sa s nami podelili tí skúsenejší z nás. Po krátkej pauze sme sa opäť stretli v máji, kedy sme sa venovali téme búrania mýtov a finančných poradcoch. V júni sme dali priestor návšteve z Banskej Bystrice, ekonómke a jej tipom v oblasti daňovej optimalizácie a kreatívneho účtovania. Leto sme odštartovali ďalším možným formátom a síce prezentáciou start-up-u Majstri, pričom účastníci mali možnosť podeliť sa so svojimi názormi na myšlienku, dať spätnú väzbu a navrhnúť čo zmeniť alebo zlepšiť. August bol neformálnejší a venovali sme sa najmä sieťovaniu, keďže naša skupina sa tiež rozrastá. Zároveň nás svojou návštevou poctili dve podnikateľky zo Žiliny a prišiel si o nás krátku reportáž nahrať Slovenský rozhlas.

Kedy bude najbližšie stretnutie podnikavcov v Prievidzi a v akom formáte (či už neformálne sieťovanie, debata na konkrétnu tému s niekým skúsenejším, alebo prezentácia podnikateľskej myšlienky) sa dozviete v udalostiach na našej facebookovej stránke.