Deň otvorených dverí v Jabloni – 5. ročník a coworking

Galériu Jabloň máme v Prievidzi už niekoľko rokov. Práve pred týždňom sa uskutočnil už 5. ročník Dňa otvorených dverí. Pri druhom sme písali, že v tomto kultúrnom a kreatívnom centre mesta by mal raz vzniknúť aj coworking. Stalo sa tak ešte minulého roku v októbri a teraz si ho počas Dňa otvorených dverí mohla pozrieť široká verejnosť.

Coworkingové centrum bolo v Jabloni slávnostne otvorené 21.10.2022 za účasti predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslava Bašku a primátorky mesta Prievidza Kataríny Macháčkovej.

Ako všade v Jabloni, aj tu sa podarilo umiestniť viacero retro prvkov, ktoré zapožičalo Múzeum Vtedy.

Coworking predstavuje štýl práce a podnikania vo flexibilnom kancelárskom prostredí zdieľanom s ďalšími podnikavcami na voľnej nohe. Coworking Jabloň je predovšetkým komunita, kde využívanie spoločných priestorov umožňuje členom a členkám zdieľať hodnoty, skúsenosti, nápady a benefitovať zo synergického efektu, ktorý prináša sústredenie talentovaných a kreatívnych ľudí na jednom mieste. Základom je vzájomná motivácia a inšpirácia, zdieľanie skúseností a kontaktov ako aj potenciálny vznik nových spoločných projektov a spoluprác.

Momentálne sú ceny nastavené takto (a aktuálne informácie Vám radi poskytnú priamo na recepcii Jablone):

  • Nováčik – 9 eur / deň (zdieľané pracovné miesto a vstup počas otváracích hodín Galérie Jabloň)
  • Predák – 39 eur / mesačne (zdieľané pracovné miesto a vstup počas otváracích hodín Galérie Jabloň)
  • Majster – 69 eur / mesačne (zdieľané pracovné miesto a vstup 24/7)
  • Vedúci – 99 eur / mesačne (fixné pracovné miesto a vstup 24/7)

V rámci ľubovoľného programu je prenájom zasadačky v sume 3 eur / hodina (štandardná cena pre externých záujemcov je 9 eur / hodina).

A aké má Coworking Jabloň ambície do budúcna? Chcelo by byť miestom, ktoré je:

  • Komfortný retro-kreatívny pracovný priestor, kde sa dá rozvíjať vlastný nápad, budovať svoju firmu, vzdelávať sa, nadväzovať nové kontakty a stretávať sa s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi ochotnými podeliť sa o informácie, skúsenosti, rady a kontakty.
  • Ambiciózna a inšpiratívna komunita so silným tvorivým potenciálom a chuťou pretvárať región Hornej Nitry k lepšiemu, spájajúca ľudí z rôznych oblastí ako umelcov, programátorov, konzultantov, dizajnérov, marketérov, copywriterov a ďalších kreatívcov.
  • Neformálna vzdelávacia platforma, ktorá prostredníctvom podujatí prináša aktuálny obsah a témy, ktoré sa na školách či v spoločnosti zanedbávajú.
  • Skvelá lokalita priamo v budove Galérie Jabloň – v kultúrnom a kreatívnom centre Prievidze, ktoré má výbornú dopravnú dostupnosť, vlastné parkovanie, optický internet a v blízkosti sa nachádzajú všetky služby základnej občianskej vybavenosti.
  • Nefalšované sociálne podnikanie, ktorého primárnym cieľom je spoločenský prospech a nie maximalizácia zisku. Všetky podnikateľské aktivity sú prostriedkom ako robiť náš región lepším miestom pre život a zisk je investovaný späť do Jablone.
  • Podnikateľský inkubátor a akcelerátor, ktorý na začiatku podnikania prostredníctvom mentoringu, koučingu a iných podporných aktivít pomôže s rozbehom a škálovaním podnikateľského nápadu či začatého projektu.

Ak sme v tomto texte použili príliš veľa nezrozumiteľných slov, ich definície sa dajú nájsť v slovníku na tomto odkaze.